sigara

warning: Creating default object from empty value in /home/temiz/domains/temizsayfa.com/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

"Sigara yasağı kalp krizi vakalarını azalttı"

İngiltere'de yapılan bir araştırmaya göre, 1 Temmuz 2007'de yürürlüğe giren sigara yasağı kalp krizi vakalarının yüzde 2,4 azalmasını sağladı.

British Medical Journal'da (BMJ) yayınlanan araştırmayı yapanlardan Bath Üniversitesi'nden Michelle Sims, "Yüzde 2,4 azalma çok görünmeyebilir, ama sigara yasağının daha ilk yılında acil vaka sayısı 1200 azaldı" dedi.

Temmuz 2002 ve Eylül 2008 arasında 18 yaşından büyük hastalar için acil klinik verilerinin toplandığı araştırmada, sigara yasağından önceki 5 yıl ile sonraki döneme ait veriler karşılaştırıldı.

Sigarayı Nasıl Bırakabilirim?

Sigara vücuda zarar verdiği kadar ceplerimizede zarar veriyor. Bunu bırakmak için bir çok yöntem var. Bizde sizlere bir kaç öneride bulunmak istedik. Böylelikle sigarayı bırakmanız daha kolay olacaktır. Sigarayı gerçekten bırakmak istiyorsanız işinize yarıyacak birkaç öneriyi yazının devamında bulabilirsiniz.

BIRAKMA EVRESİNDE İŞE YARAYACAK 9 ÖNERİ!

1- Sigara bırakıldığında ilk günler çok önemlidir. Eğer sigara bir hekimin süpervizörlüğünde bırakılıyorsa ilk iki hafta düzenli görüşme ve sonra 1, 3, 6 ve 12 aylarda görüşme faydalıdır.

İçerik yayınları